top bootstrap website generator software

Ataturk okulu 45. yılı

Okulumuz yıl boyunca her Cumartesi günü saat 10:30'da ögrencilerimize egitim vermektedir.

2016 - 2017 Ögretim yılının tüm öğrencilerimize
hayırli, basarılı, kutlu ve ugurlu olmasını dileriz.


YILLIK OKUL ÜCRETLERİMİZ

New York Atatürk Okulu Ögrencilerinin 2016-2017 Ögretim yılı kayıtları okulun açılıs günü olan 1 Ekim 2016 Cumartesi yapılacaktır.


Tek ögrenci için $700.00

İki kardes için $1,300.00

Üç kardes için $1,850.00

Kuruluş Tarihçemiz

ATATÜRK Okulu 1971 yılında zamanın Amerika Türk Kadınlar Birligi Başkanı Sayın “Ayla Erdamar”ın büyük çaba ve çalısmaları sonucunda Rockefeller Center’deki Konsolosluk binasında Baskonsolos Sayın “Sait Saipoglu”nun himayelerinde, 30 öğrenci ile egitime baslamıstır.

Ertesi yıl ögrenci sayısının artması üzerinde, Okul Birligi kira ödeyerek tuttugu “New York Theological Seminary” binasındaki odalara tasınmıs, orada ögretime devam etmistir.

Okul 1974 yılında, “Birlesmis Milletler Uluslararası Okulu”nun bulundugu binaya tasınmıs, orada dört oda kiralamıs ve üç yıl o binada ögretime devam etmistir.

1977 yılında Türkevi binasının satın alınmasından sonra, gene o yıllarda Birlesmis Milletler Daimi Temsilcimiz olan Büyük Elçi Sayın “Ílter Türkmen” ile o zamanın Baskonsolosu Sayın “Sıtkı Coskun”un büyük yardımlarıyla ATATÜRK Okulu ögretime devam etmek üzere Türkevi Binasına alınmıstır.

Böylece, devletimizin yakın ilgisi ve destegi, ATKB’nin ATATÜRK Okulu’nu ana faaliyet olarak benimsemesi ve sartlar ne olursa olsun okulu devam ettirmekteki azmi, ATATÜRK Okulu Müdür ve Ögretmenlerinin her ögretim yılını bir öncekinden daha başarılı hale getirmek için fedakarca çalışmaları, velilerin yakın ilgisi ve güvenleri, okulumuzu bugünkü basarılı ve verimli durumuna getirmistir.

Okulumuzun kurulusundan günümüze kadar, basarılı ve özverili çalısmalar sergileyen, Amerika Türk Kadınlar Birliği degerli baskan ve yönetim kurulu üyelerimize, okulumuzda görev yapmıs çok değerli ögretmen ve Okul Müdirelerimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin New York’taki degerli temsilcilerine, bizleri her zaman destekleyip güçlendiren vefakar velilerimize, 37 yıldır okulumuzdan mezun olup kendileri ile iftihar ettigimiz pek çok basarılı meslek sahibi Atatürkçü gençlerimize ve Atatürk Okulu sınıflarını büyük bir heyacan ve coskuyla dolduran sevgili ögrencilerimize sonsuz teşekkür ve sükranlarımızı sunuyoruz.

Nice nice sevgi, barıs, dostluk, birlik, beraberlik, saglık, mutluluk ve basarı dolu yıllar dilegiyle..

Müdürümüz Sayın Tülay Taskent

ATATÜRK Okulu Müdiresi 1961 Istanbul dogumlu Tülay Taşkent, ögrenim yasamına Istanbul Vezneciler İlkokulu’nda basladı. Daha sonra Cibali Kız Lisesi’nin orta ve lise bölümünü bitirdi.
1982’de Istanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Beseri ve İktisadi Ana Bilim bölümünden mezun olan Taskent, mesleki derslerin yanısıra ögretmenlik için gerekli Pedagojik Formasyon egitimi aldı. Taskent, ögretmenlik stajını mezun oldugu Cibali Kız Lisesi’nde tamamladı.
Lisan bilgilerini takviye etmek ve mesleki formasyonlarını gelistirmek amacıyla 1982 yılında New York’a gelen Taskent, La Guardia Community College ve Queens College’de egitimine devam etti.
1983-1984 ögretim yılından beri ATATÜRK Okulu’nda büyük bir gurur ve mutlulukla egitmen olarak görev yapmakta olan Taskent, son 20 yıldır Okul Müdireligi görevini yürütmekte. Ataturk Okulu'nu ailesi olarak gören Tülay Taskent Atatürk Okulu'nda görevde bulunmaktan ve ögrencilerin Türkçe egitimine bir nebze de olsa katkıda bulunabilmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktadır.
Tūlay Taskent bir Amerikan bankasında sube müdürü olarak çalısmakta.

 

Öğretmenlerimiz

1.Ağustos 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Evli ve iki çocuğu var. 1996 yılında Eskişehir Üniversitesi Iktisadi ve İdari Bilimler Fakultesinden, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakultesi matematik bölümünden başarıyla mezun oldu. İstanbul’da Anadoluhisarı Lisesinde, Üsküdar Ticaret Lisesinde ve Kavacık Rüzgarlıbahçe İlköğretimde Matematik ve Türkçe ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştı. Ailesiyle birlikte 2002 yılında New York’a yerleştikten sonra Long Island'da çeşitli anaokullarında High Scope Teacher olarak çalışmaktadır. 2006 yılından bu yana da ATKB Atatürk Okulunda 5. Sınıf öğretmenliği görevini büyük bir mutluluk ve başarıyla devam ettirmektedir.
Denizli'de dogdu. Ilk orta ve lise'yi Denizli'de bitirdi. 9 Eylul Universitesi Isletme bolumunu bitirdi. Ozel bir sirkette muhasebe bolumunde calisti. Ogretmenlik meslegini cok sevdigi icin Gazi Universitesi Egitim Bilimleri bolumunde ogretmenlik fark dersleri vererek ogretmenlik diplomasi aldi. Ilk gorev yeri Sanliurfa- Bozdogandi. Daha sonra Ankaraya tayin edildi ve 6 sene Ankarada calisti. Kendi isteğiyle Kusadasina tayin isteyerek Davutlar'da 7 sene calisti. Iki cocuk annesi. Amerika'ya geldigi seneden beri Ataturk Okulu'nda calisiyor. Ogretmenlik meslegini Ataturk Okulu'nda devam ettirdigi icin cok mutlu. 
1959 yillinda Burdur ‘da dogdu. İlk, orta, lise ve yuksek ogrenimi Burdur’da bitirdi. 1978-1979 yilinda Burdur Egitim Enstutisini bitirdi. Ilk gorev yeri olan Konya’nin Ilgin kazasinda 2 yil calisti. Cesitli 
nedenlerle gorevine 6 yıl ara verdi. 6 yil aradan sonra Burdur‘un Merkez Askeriye Koyunde ogrencilerinin yarisi Cocuk Esirgeme Kurumu, yarisi koy cocuklarindan olusan Sehit Hazim Bey Ilkogretim okulunda 13 yil gorev yapti. Bu gorevin sirasinda Milli Egitim Bakanligindan aylikla, ilin valisinden taktirname ile odullendirildi. 2000 yilindan beri Atatürk Okulunda gorev yapmakta. Burada Turk cocuklarina ogretmenlik yapmaktan gurur duymaktadır.
1955 Giresun dogumlu. Ilkokul ve Ortaokulu Yaglidere -Giresun’da okudu. 1974’te Giresun Kiz ilkogretmen Okulu’ndan mezun oldu. 1978’de ise Ankara Universitesi Dil ve Tarih Cografya Fakultesi, T.C. Devrim Tarihi Bolumunden mezun oldu. 1978-80 yillari arasinda T.C. Kultur Bakanligi Ataturk’un Dogumunun 100.yilini Kutlama Burosu’da calisti. Universite ogrenciligi doneminde Ankara’nin cestli ilkokullarinda yedek ogretmenlik yapti. Kultur Bakanligi’da calistigi yillarda ise Ankara’nin cesitli Ortaokul ve Liselerinde disardan derslere girdi. 1981’de A.B.D.’ye geldi. 1982-1983 Ogretim yilinda Amerika Turk Kadinlar Birligi, Ataturk Okulunda ogretmenlige basladi ve bu goreve devam ediyor. Ayni zamanda 1986 yilindan beri T.C. Ziraat Bankasi A.S. New York Subesi’nde calismaktadir.
1955 Balikesir'in Sindirgi kasabasinda dogdu. Ilk ve orta okulu Sindirgi’da okudu. Bursa Saglik Kollejinden 1975 yilinda mezun oldu. Meslek hayatina basladiktan sonra Florence Nightingale Yuksek Hemsirelik Okulunda Hemsirelikte Yonetim ile Yetiskinlerde ogrenme ve ogretme metotlari programini bitirdi. 15 yil Bakirkoy Dogumevi’nde yoneticilik gorevini yapti. 1991 yilindan beri A.T.K.B. Ataturk okulunda Ana Sinifi ogretmenligi gorevini zevkle yurutmekte. Evli ve Ataturk Okulu mezunu, su anda Polis Akademisinde basari ile egitim goren Berk ile Sercan’in annesidir.
 1986 Istanbul Kabatas Ticaret Lisesi mezunu. Marmara Universitesinde cocuk gelisimi egitimini aldi. Kivilcim ve Kelebek anaokullarinda 5 yillik anaokulu ogretmenligi yaptiktan sonra Bakirkoye bagli Ilkogretim okullarinda 2 yil vekil ogretmenligi yapti. New York ta bir anaokulunda anaokul ogretmenligi yapti. Ataturk okulunun anasinifinda anaokulu ogretmenligi yapmaktadir. Evli 2 cocuk annesi. Cocuklarinin Ataturk okulunda okumalarindan buyuk gurur duymaktadir.
 27 yılının 24 yılını sınıf öğretmenliği yaparak emekli oldu. Öğretmenlik yıllarının 10 yılı Mardin-Diyarbakır illerinde 14 yılıda Ankara'da Cankaya İlköğretim Okulunda gorev yaparak tamamladı. 3 yıllık bankacılığı var. Eğitim mezunu. Atatürk Okulunda 3. Sinif ogretmeni olarak gorev yapmakta.
İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakülltesi Pedagoji mezunu. Türkiye'de bulunduğu süre içinde özel bir anaokulunda " Aile Danışmanı" olarak görev yaptı. Aynı zamanda özel eğitim alanında zihinsel engelli, down sendromlu ve öğrenme güçlüğü sorunu olan öğrencilerle bireysel terapi çalışmaları oldu. 2014 yılı itibariyle Atatürk Okulu'nda Türkçe Hazırlık Sınıfında Türkçe bilmeyen çocuklarımızın Türkçemiz ile tanışmaları, algılayıp anlamaları ve konuşarak iletişim kurabilmeleri üzerinde çalışmalar yapmakta. 
1967 Manisa-Akhisar dogumlu, ilk, orta ve lise egitimini Akhisar'da yaptiktan sonra Bursa Egitim Fakultesi Resim-Is Egitimi Grafik Ana Sanat Dali'ndan mezun oldu.
1992 yilinda ilk ogretmenligine adim atarak, Van ve Bursa Merkez'de 13 yil ogretmenlik yapti. Ogretmenligi sirasinda Uludag Universitesi Onkoloji Bolumunde Kanser hastalari ile terapi amacli Ebru dersleri verdi. Ataturk Okuluna 2009 yilinda resim ogretmeni olarak basladi. Ataturk Okulu ogrencilerine resim sanati ve el isleri dersleri vermekte.
1955 Istanbul dogumlu IITU Turk Muzigi Devlet Konservatuari 1980 mezunu 1980-1983 yillari egitim gorevlisi olarak ITU Devlet konservatuarinda calisti. Kurdugu Otobus yolculari Orkestrasi ile bir cok sanatci ile calisti ve oduller kazandi. 1983 yilindan sonra Amerikaya yerlesti egitim gorevini 30 yildir Ataturk okulunda devam ettiriyor. Kurucusu oldugu New York Ataturk Korosunun da Muzik Direktorlugunu yapiyor. Muzik hayati yerli ve yabanci sanatcilarla calisarak devam ediyor.
1986 Ankara Kurtuluş Lisesi mezunu. Halk dansları çalışmalarına ortaokul yıllarında başladı. Ankara'da Bahçelievler Gençlik Merkezi, Turhoy, Ezgi Halk Oyunları Topluluğu ve Tubil derneklerinde dansçı ve halk dansları eğitmeni olarak faaliyet gösterdi. Bu topluluklarla birçok ulusal ve uluslararası halkoyunları festival ve yarışmalarına katıldı. Ankara´da anaokulu seviyesinden üniversite toplulukları seviyesine kadar halk dansları eğitmenliği yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu kurslara katılarak Halk Dansları Usta Öğreticilik Belgesi aldı. 1995 yılında New York’a yerlesti. Daha önceleri belli aralıklarla da halk dansları eğitmenliği yaptığı Atatürk Okulunda 2015 yılından itibaren bu görevine devam etmektedir.
-

Ev Ödevi

 

Değerli veli ve öğrencilerimiz,

Bu bölümde ATATÜRK OKULU öğretmenleri, 1. sınıftan 5. sınıfa kadar ve TSL (Ikinci Lisan olarak Türkçe) kursu için “ev ödevlerimizi” sizlere ulaştırmaktadır.
Ev ödevleri, öğretmenlerimiz tarafından okulumuzun ders günlerinde dağıtıldıkları tarihe göre adlandırılarak bu bölüme eklenmektedir.
Ev ödevlerinin tamamlanma tarihi eğer websitesinde öğretmen tarafından başka bir bilgi verilmemişse bir sonraki “okul ders günü”dür.

5th grade homework

4th grade homework

3rd grade homework

2nd grade homework

1st grade homework

TSL homework

Preschool age 5 

Preschool age 6